Wybieramy szafkę dla dziecka – na co warto zwrócić tu uwagę?

Szafka to jeden z najważniejszych mebli, stawianych w pokojach dziecięcych. Pełni ona bowiem rolę zarówno estetyczną, jak i praktyczną, pozwalają dziecku na przechowywanie ulubionych zabawek. Odpowiednia ekspozycja budowli z klocków, pojemność i stylowy, bezpieczny design to czynniki, dzięki którym szafki do pokoju dziecięcego mogą faktycznie uchodzić za niezawodne. Wybór nierzadko potrafi być tu stosunkowo problematyczny, ze względu na prawdziwy ogrom opcji, oferowanych nam przez sprzedawców. Z tego też powodu, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy przyjrzeć się dokładnie wszystkim cechom, którymi odznacza się interesujący nas mebel. W niniejszym artykule opowiemy, na co należy zwrócić tu szczególną uwagę.

Brak zagrożenia dla zdrowia

Dobre szafki do pokoju dziecięcego to przede wszystkim bezpieczeństwo dla zdrowia i życia malucha. Z tego też powodu, meble tego typu nie powinny posiadać ostrych krawędzi oraz wystających uchwytów. Niezwykle istotny jest tu również brak toksycznych farb, wydzielających substancje toksyczne oraz mogące doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać tu z nowoczesnych, stylowych mebli. Renomowani producenci, tacy jak polski Klupś, oferują nam bowiem szeroki wybór eleganckich szafek, spełniających wszystkie normy, których powinniśmy oczekiwać od mebli dziecięcych. Przykładem jest tu chociażby model HUGO, urzekający ciekawym stylem oraz formą, dostosowaną do potrzeb najmłodszych.

Odpowiedni klimat

Dzieci, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, zwracają szczególną uwagę na wygląd swojego otoczenia. Dobierając szafki do pokoju dziecięcego, unikajmy więc mebli, które mogłyby stworzyć wizualny efekt zbyt dużego zagracenia pomieszczenia. Nowoczesne szafki, pochodzące od uznanych producentów, pozwolą nam stworzyć znakomity klimat pokoju, zachowujący przyjemną estetykę i pozostający neutralny na tyle, aby naszej pociesze nie znudziło się przebywanie w nim. Dobre meble bez trudu wpasujemy bowiem w praktycznie każdy rodzaj wystroju, dominujący w aranżacjach pokojów dziecięcych.