Oczekiwanie na pierwsze dziecko – jak dobrze przygotować się do porodu?

Jednym z najważniejszych dni w życiu każdego rodzica jest dzień, kiedy jego maleństwo przyszło na świat. Przed tym pięknym wydarzeniem powinniśmy wykorzystać każdą wolną chwilę by dobrze się do niego przygotować. Skompletowanie ubranek, zestawu do pielęgnacji oraz wszystkiego co niezbędne jest bardzo ważne. Poniższy artykuł pozwoli nam spojrzeć na to z szerszej perspektywy.

Wyprawka – co powinna zawierać?

Narodziny dziecka zawsze wiążą się z ogromnym stresem oraz presją jaką sami na siebie wywieramy. Chcemy dla naszego maleństwa wszystkiego co najlepsze więc staramy się zrobić wszystko by zapewnić mu pełen komfort. Wyprawka dla dziecka powinna zostać starannie przygotowana i zawierać: skarpetki, bawełnianą czapeczkę, cieplejszą czapeczkę, kombinezon na wyjście ze szpitala, body, śpioszki, kaftaniki z długim rękawkiem, podkoszulki na ramiączkach, ręcznik do kąpieli, komplet kosmetyków dla niemowląt, pampersy i pieluszki oraz smoczek. Nie zapominajmy również o podkładach do przewijania, chusteczkach nawilżających oraz butelce na mleko i laktatorze. W sytuacji, gdy nie będziemy mogły karmić piersią mogą być niezbędne a czasami nikt z rodziny nie będzie mógł ich nam przywieźć. Dobro dziecka powinno być dla nas najważniejsze jednak nie możemy zapominać również o sobie.

Przyszła mama – jak zadbać o swój komfort podczas pobytu w szpitalu?

Poród i pobyt w szpitalu zawsze wiąże się z ogromnym stresem. Jako młoda mama powinnaś zadbać o to, aby każdy spędzony tam dzień przebiegł CI bez większych przeszkód. Warto więc dobrze się do tego przygotować. Jednym z elementów tego przygotowania powinno być zrobienie listy najpotrzebniejszych rzeczy. Oczywiście warto zacząć od zakupu odpowiednio dużej walizki na kółkach. Dzięki temu będzie nam łatwiej się przemieszczać po szpitalnych korytarzach. Nie zapominajmy również o wodzie i zapewnieniu sobie rozrywki. Nasz noworodek większość czasu będzie spał a czasami samotne godziny warto urozmaicić sobie dobrą książką lub serialem na telefonie.