Łóżeczko na miarę

Łóżeczko jest nie tylko miejscem, w którym dziecko smacznie śpi, ale także placem zabaw i miejscem dziecięcych igraszek. Powinno być więc wygodne, bezpieczne i mieć odpowiedni rozmiar – przytulanki mogą zajmować naprawdę dużo miejsca. 

Bezpieczny sen

Poza tym dzieci rosną jak na drożdżach, o czym warto pamiętać podczas zakupu łóżeczka, aby się nie okazało, że za kilka miesięcy potrzebne jest większe. W pokoju małego rozrabiaki nie może zabraknąć łóżka dla chłopca z barierką, która chroni dziecko podczas snu, jak i innych wieczornych aktywności. Barierka sprawdza się w przypadku, gdy w łóżeczku śpi niemowlę, które jeszcze nie potrafi chodzić, ale także jest ochroną dla tych starszych. Maluch, który potrafi już chodzić, może nocą wydostać się z łóżeczka i przemieszczać się po mieszkaniu, a z tym wiążą się liczne niebezpieczeństwa. Pokoje dziecięce dla dziewczynek zwykle urządzamy inaczej niż dla chłopców. Mebelki również są produkowane w różnych wersjach, aby można je było idealnie dopasować do upodobań dziecka.

Naturalnie znaczy zdrowo

Drewniane łóżeczko od lat nie traci na popularności – takie mieli w dzieciństwie nasi rodzice, a pewnie i dziadkowie. Meble wykonane z naturalnych materiałów są zdrowe i przyczyniają się do tego, że nasze mieszkanie jest przytulne. Pokój dziecięcy powinien być szczególnie urządzony – kolory czy faktury materiałów wpływają bowiem na to, czy dziecko będzie spokojne czy rozdrażnione, a także na jego rozwój. Łóżko dla chłopca z barierką może być w kolorze drewna, ale też białe, a nawet szare – pokój dziecięcy powinien być radosny, ale nie nadmiernie pstrokaty. W stonowanym dziecku łatwiej jest się skupić, a także zasnąć. Ładne łóżeczko to jednak nie wszystko – powinno być też wygodne i bezpieczne, abyśmy mogli dziecko zostawić samo i być o nie spokojni. Barierka ochronna to prosty, ale skuteczny sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas snu. Wybierając meble do dziecięcego pokoju, zwracajmy uwagę nie tylko na ich urodę, ale także funkcjonalność.