Objawy autyzmu u dzieci

Objawy autyzmu u dzieci

Autyzm do pewnego momentu nie był znaną chorobą, dzisiaj już praktycznie każdy wie, czym jest. Są to oczywiście zaburzenia, które powodują że dzieci, czy też dorośli mają nieumiejętności w komunikowaniu się, czy też wyrażaniu swoich uczuć. Nie rozumieją prostych i abstrakcyjnych zagadnień, które dla większości są logiczne, bardzo często lubią spędzać czas we własnym towarzystwie, a także bawić się w wymyślane przez siebie gry. Dość trudno odnajdują się w porozumieniu z rówieśnikami potrzebują także pracy i impulsu do tego, żeby działać. Jakie są zatem pierwsze objawy autyzmu u dzieci? Czy można je szybko zauważyć? Zapraszamy serdecznie do przeczytania naszego artykułu

Objawy autyzmu u dzieci

Pierwsze objawy autyzmu u dzieci można obserwować zazwyczaj u dzieci już do trzeciego roku życia. Pierwsze trudności to oczywiście nieumiejętność nawiązywania kontaktów wzrokowego, przytulania się czy też brak uśmiechu wobec opiekuna lub też rodzica. Sużym sygnałem dla tych osób powinno być tak że nie reaguje na głos rodziców, czy też brak zainteresowania innymi dziećmi.

Podstawowymi objawami autyzmu u dzieci jest także charakterystyczna zabawa. Ich zabawy cechuje dosyć tak ubóstwo oraz powtarzalność. Bawienie się dzieci ze spektrum autyzmu polega przede wszystkim na gromadzeniu porządkowaniu przedmiotów układaniu ich, ponieważ one mają kreatywnego mu rozwojowi, ale tylko po prostu zabawie układaniu. Nie wolno w takim razie ich niszczyć a także wywozić.

Innymi objawami autyzmu u dzieci jest także fakt, że dziecko siedzi w kącie nie potrafił odpowiednio radzić sobie z reakcją na hałasy domowe, a także różne nieszkodliwe obiekty, na przykład pluszaki. Bardzo często żyje w swoim świecie nie ogląda się na rodziców i nie podejmuje z nimi żadnej interakcji. Jeżeli rzeczywiście u dziecka pojawiają się tego typu zachowania, które odstają od normy warto od razu skonsultować się ze specjalistami wtedy będzie można mieć pewność, że rzeczywiście autyzm się nie rozwija lub też dziecko zmaga się z nim już od dłuższego czasu.