Łóżko dla dziecka i nastolatka

Najczęściej łóżko kupujemy do sypialni, ale nie jest to jedyne pomieszczenie, w którym jest ono przydatne. Niezbędne jest też w pokoju dorastającego dziecka czy nastolatka, którym zdrowy sen jest niezwykle potrzebny.

Modnie i nowocześnie 

W pokoju młodego człowieka zwykle nie ma tyle miejsca, by można było sobie pozwolić na łóżko dużych rozmiarów. Nie ma jednak wątpliwości, że łóżko tapicerowane 140×200 czarne lub w innym praktycznym kolorze zapewni komfortowy sen największemu śpiochowi. Nawet łóżko o szerokości poniżej metra może zapewnić wystarczającą wygodę, i będzie ono dobrym rozwiązaniem w pokoju o niewielkich rozmiarach. Nastolatek chce mieć pokój urządzony modnie i nowocześnie, dlatego dobrym wyborem są łóżka tapicerowane, które dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Skandynawskie łóżko z drewna na nóżkach to dyskretny mebel, który wkomponuje się w otoczenie i będzie idealnie pasował do młodzieżowo urządzonego pokoju. Designerskie, o prostej, ale jednocześnie interesującej formie tapicerowane łóżko z weluru to klasa sama w sobie. 

Jakość dla najmłodszych

W pokoju dziecięcym i młodzieżowym niezbędne są meble służące do przechowywania, które pozwolą zachować tam – przynajmniej pozorny – porządek. Jeżeli jednak szafa i komoda to za mało, wyjściem z sytuacji może być łóżko tapicerowane z pojemnikiem. Można w nim ukryć pościel, aby w ciągu dnia łóżko zamienić w mebel do siedzenia. Ale znajdzie się tam też miejsce na wiele innych drobiazgów, jak kosmetyki czy sprzęt sportowy. Zwykle w pokoju dziecka nie ma na łóżko tyle miejsca, co w sypialni, bo potrzebne są tam także inne sprzęty, jak biurko czy regał. Dlatego niewielkich rozmiarów, ale wygodne łóżko to mebel idealny do tego pomieszczenia. Wybierając łóżko dla dziecka, warto też zwrócić uwagę na jego wysokość – powinno być dopasowane do wzrostu młodego człowieka, ale też nie za niskie, aby nasza pociecha szybko z niego nie wyrosła. Nowoczesne łóżka młodzieżowe to produkty wysokiej jakości, które reprezentują obowiązujące we wzornictwie trendy.