Kocyk dla niemowlaka szybko schnie, posiada odporność na wilgoć i w efekcie uniemożliwia rozmnażanie bakterii. Co ważne koc absorbuje wilgoć od ciała dziecka i do tego zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza. Ponadto mamy doceniają go za właściwości termoregulacyjne. Co to oznacza? W upały daje poczucie świeżości i kojącego chłodu, a zimą przyjemnie ogrzewa. Co ważne – kocyk jest uszyty ręcznie. To produkt handmade. Chwosty dołączane do otulaczy są również zostały przygotowane ręcznie.
Kocyk dla niemowlaka został wyprodukowany w 100% z włókna bambusowego. Dostępne są w rożnych wariantach kolorystycznych, jednak najczęściej kupowanymi modelami są koce w odcieniach różu dla dziewczynki oraz niebieskiego dla chłopca. Wszystkie mamy powinny wiedzieć, że kocyk można prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Jednak należy pamiętać, że wirowanie może uszkodzić włókna. Kocyk należy suszyć na płasko w celu utrzymania idealnej formy. Producenci zalecają stosowania jedynie delikatnych środków nie zawierających wybielaczy oraz chloru. Można także używać płyn do płukania dla dzieci, aby kocyk pozostał delikatny i miły w dotyku.
Kiedy u naszych dzieci pojawia się biegunka, często przed oczami staje wizja szpitala, kroplówek itp. Szczególnie młodzi rodzice mają obawy. Nic w tym dziwnego, ponieważ biegunka nie powinna towarzyszyć nam na co dzień. Może być oznaką:
- zatrucia pokarmowego;
- alergii i nietolerancji pokarmowych
- poważnych chorób układu pokarmowego.
Trzeba zatem zastanowić się, co może być przyczyną oraz, jak pomóc dziecku w tych trudnych chwilach. Odpowiedź na drugą część pytania postaramy się odnaleźć w poniższym artykule.
Biegunka jest tym z objawów choroby, który może doprowadzić do odwodnienia malucha. Aby do tego nie dopuścić, jako rodzice, musimy odpowiednio nawadniać nasze dziecko. Odwodnienie może być bowiem bardzo niebezpieczne, szczególnie dla niemowląt. Jeśli rozluźnienie stolca jest długotrwałe, warto podawać do picia specjalne preparaty nawadniające dostępne w aptekach lub rozważyć wizytę w szpitalu. Co ważne – a o czym nie wie część rodziców – nie nawodnimy dziecka sokami owocowymi, napojami gazowanymi czy zupami. Możemy wręcz zaszkodzić maluchowi, ponieważ te produkty mogą jeszcze wzmóc ten stan. Należy dziecku podawać wodę, nawet, jeśli maluch za nią nie przepada.
Jeśli pamiętamy o nawadnianiu maluszka, możemy skupić się a odpowiedniej diecie. Ważne, aby nie podrażniała niepotrzebnie delikatnego i już osłabionego układu pokarmowego dziecka. Jeśli biegunka dopadnie niemowlę, które nie jada normalnych posiłków, zadaniem mamy jest ciągłe przystawianie go do piersi, z której czerpie pokarm. Trzeba to robić znacznie częściej, niż kiedy dziecko jest zdrowe. Dzieci, które karmione są mieszanką mleka modyfikowanego, zazwyczaj dostają biegunki, jeśli ta została zmieniona. Wówczas należy powrócić do wcześniej podawanego mleka i problem powinien zniknąć. Maluchy, które jedzą już samodzielnie, powinny otrzymywać posiłki lekkostrawne, jednak takie, które pozwolą dostarczyć jak największą ilość składników odżywczych, nie obciążając przy tym układu pokarmowego dziecka. Mogą to być lekkie zupki, papki itp.