Łóżeczko na miarę

Łóżeczko jest nie tylko miejscem, w którym dziecko smacznie śpi, ale także placem zabaw i miejscem dziecięcych igraszek. Powinno być więc wygodne, bezpieczne i mieć odpowiedni rozmiar – przytulanki mogą zajmować naprawdę dużo miejsca. 

Bezpieczny sen

Poza tym dzieci rosną jak na drożdżach, o czym warto pamiętać podczas zakupu łóżeczka, aby się nie okazało, że za kilka miesięcy potrzebne jest większe. W pokoju małego rozrabiaki nie może zabraknąć łóżka dla chłopca z barierką, która chroni dziecko podczas snu, jak i innych wieczornych aktywności. Barierka sprawdza się w przypadku, gdy w łóżeczku śpi niemowlę, które jeszcze nie potrafi chodzić, ale także jest ochroną dla tych starszych. Maluch, który potrafi już chodzić, może nocą wydostać się z łóżeczka i przemieszczać się po mieszkaniu, a z tym wiążą się liczne niebezpieczeństwa. Pokoje dziecięce dla dziewczynek zwykle urządzamy inaczej niż dla chłopców. Mebelki również są produkowane w różnych wersjach, aby można je było idealnie dopasować do upodobań dziecka.

Naturalnie znaczy zdrowo

Drewniane łóżeczko od lat nie traci na popularności – takie mieli w dzieciństwie nasi rodzice, a pewnie i dziadkowie. Meble wykonane z naturalnych materiałów są zdrowe i przyczyniają się do tego, że nasze mieszkanie jest przytulne. Pokój dziecięcy powinien być szczególnie urządzony – kolory czy faktury materiałów wpływają bowiem na to, czy dziecko będzie spokojne czy rozdrażnione, a także na jego rozwój. Łóżko dla chłopca z barierką może być w kolorze drewna, ale też białe, a nawet szare – pokój dziecięcy powinien być radosny, ale nie nadmiernie pstrokaty. W stonowanym dziecku łatwiej jest się skupić, a także zasnąć. Ładne łóżeczko to jednak nie wszystko – powinno być też wygodne i bezpieczne, abyśmy mogli dziecko zostawić samo i być o nie spokojni. Barierka ochronna to prosty, ale skuteczny sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas snu. Wybierając meble do dziecięcego pokoju, zwracajmy uwagę nie tylko na ich urodę, ale także funkcjonalność.

Dodaj komentarz