Zawsze modne kocyki dziane dla dzieci

Lubimy otaczać się ładnymi i przyjemnymi rzeczami. Zwłaszcza po ciężkim dniu pracy miło jest otulić się mięciutkim kocem z kubkiem herbaty lub kawy w ręce. Taki odpoczynek daje dużo przyjemności. Czemu by nie zadbać o taką drobną przyjemność również dla naszego dziecka? Odpowiedni kocyk może pełnić wiele funkcji w domu, a nasza pociecha nie będzie się chciałam z nim rozstawać przez długi czas.

Stawiamy na klasykę

Nic nie kojarzy się tak z delikatnym, a zarazem ciepłym kocem jak kocyki dziane dla dzieci. Swoją fakturą przywołują one na myśl grube zimowe swetry, dzięki którym jest nam przytulnie i ciepło. Pomimo swojego klasycznego wyglądu sprawdzą się też w nowoczesnej wyprawce dla malucha.

Kocyk dziany, a jaki materiał?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem kocyka dzianego dla naszego niemowlaka, podstawowym kryterium powinien być materiał, z którego wykonany jest produkt.

Akrylowi mówimy NIE!

Często kocyki dziane wykonane są z akrylu. Niestety jest to materiał sztuczny, który nie oddycha i nie pochłania wilgoci. Łatwo wtedy o podrażnienia delikatnej skóry dziecka. Brak odpowiedniej termoregulacji spowoduje, że dziecko pod takim kocykiem będzie się nadmiernie pociło, a to może powodować problemy skórne, również w przyszłości. Sztuczne tkaniny, takie jak akryl, dużo bardziej niż materiały naturalne, elektryzują się. Nie jest to przyjemne uczucie, zarówno dla nas, jak i dla dziecka, które bierzemy na ręce po kontakcie z takim naelektryzowanym kocykiem.

Natura zawsze w modzie

Na szczęście coraz łatwiej jest o kocyki dziane wykonane z materiałów naturalnych. Bawełniane czy bambusowe kocyki są bezpieczne i zdrowe dla naszego dziecka. Produkty posiadające odpowiednie certyfikaty, jak na przykład Oeko Tex gwarantują, że używany kocyk jest w pełni ekologiczny, a do jego produkcji nie zostały wykorzystane żadne szkodliwe substancje. Za stosowaniem naturalnych tkanin przemawiają również ich właściwości termoregulacyjne. Skóra dziecka oddycha, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, co zabezpiecza skórę przed podrażnieniami. Równie ważnym aspektem są właściwości bakteriobójcze i antystatyczne naturalnych tkanin produkowanych nowoczesnymi metodami.

Wiele zastosowań – wiele radości

Żaden kocyk nie jest po prostu zwykłym kocykiem. A zwłaszcza kocyk dziany, który przydatny jest w wielu sytuacjach. W czasie spaceru możemy wyłożyć nim wózek. Dodatkowo zabezpieczy to niemowlę przed niską temperaturą, a jednocześnie sprawi, że będzie leżało mu się wygodnie i mięciutko. Zawsze kocyk może nam też zastąpić kołderkę, kiedy ta jest na przykład w praniu lub najzwyczajniej nie mamy jej pod ręką.

Zabawa w ogrodzie na trawie czy w domu na podłodze dzięki kocykowi, odgrywającemu rolę maty będzie dla dziecka bezpieczniejsza i dużo wygodniejsza.

Kocyk dziany może być też przyjemnym dodatkiem ozdobnym w dziecięcym pokoju. Niedbale rzucony na fotel koło łóżeczka zachęca do chwili odpoczynku w objęciach miłego i ciepłego materiału. Z takiego odpoczynku z chęcią będzie korzystała cała rodzina.

Nie szufladkujmy więc kocyka jedynie jako dodatkowego okrycia i nie bójmy się używać go w wielu codziennych sytuacjach.